• الکترینو، نگاهی نو، آموزشی نو

معرفی کامل 5 نوع آبگرمکن بوتان

مقدمه:
یکی از بهترین برندهای آبگرمکن در ایران بوتان است و انتخاب بسیاری از افراد هنگام خرید آبگرمکن، برند بوتان می باشد. اگر قصد خرید آبگرمکن های دیواری بوتان را دارید با مطالعه این مقاله می توانید بهترین مدل آبگرمکن بوتان را انتخاب کنید زیرا تیم الکترینو با معرفی ویژگی ها و معایب هر مدل شما را راهنمایی می کند.

معرفی بهترین آبگرمکن

فصل های مقاله به صورت زیر است:

  • • آبگرمکن های شمعک دار
  • • آبگرمکن های بدونه شمعک(آیونایز)
  • • آبگرمکن های فن دار
  • • آبگرمکن های محفظه احتراق بسته
  • • آبگرمکن های توربو

آبگرمکن های شمعک دار


آبگرمکن های شمعک دار بوتان دارای یک شمعک گازی هستن که به صورت دائمی روشن می ماند و همیشه آماده به کار است و با باز شدن آب گرم ، آب داخل رگولاتور آب می رود و رگولاتور به شیر ورودی گاز فرمان وصل می دهد. هنگامی که گاز بر سر ژیگلور (مشعل) می آید به واسطه شمعک دائم، روشن می شود و احتراق صورت می گیرد. محفظه احتراق این آبگرمکن ها باز بوده و گازهای حاصل از احتراق توسط دودکش مناسب خارج می شود. این آبگرمکن در سایز های 18،15،14،12،8 لیتری در بازار موجود هستند.

معرفی بهترین آبگرمکن

نکته:
محبوب ترین مدل آبگرمکن های دیواری بوتان مدل شمعک دار 15 و 18 لیتری ( b3115و b3118 ) است و علت آن این است که این آبگرمکن ها دارای قطعات الکترونیکی نیستند و فقط به صورتی مکانیکی کار می کنند که این امر باعث می شود هزینه تعمیرات و نگه داری کمتری داشته باشند.

آبگرمکن های بدونه شمعک (آیونایز)


آبگرمکن های بدون شمعک بوتان دارای سیستم جرقه زن (آیونایز) می باشد و عمل کرد آن به این صورت است که با باز شدن آب گرم ، آب داخل رگولاتور آب می رود و رگولاتور به شیر ورودی گاز فرمان وصل می دهد. هنگامی که گاز بر سر ژیگلور (مشعل) می آید جرقه زن فعال شده و مشعل را روشن می کند و دیگر نیاز به روشن بودن دائمی شمعک نیست. در این مدل آبگرمکن ها به دلیل روشن نبودن شمعک به صورت دائمی مصرف انرژی کمتری را دارا هستند. اما معایب این نوع آبگرمکن ها کار با برق است و در صورت نبودن برق استفاده از آبگرمکن ممکن نیست زیرا احتراق به وسیله سیستم جرقه زن صورت می گیرد. محفظه احتراق این آبگرمکن ها باز بوده و گازهای حاصل از احتراق توسط دودکش مناسب خارج می شود. این آبگرمکن در سایز های 18،15،14،12،8 لیتری در بازار موجود هستند.

معرفی بهترین آبگرمکن

آبگرمکن های فن دار


این نوع آبگرمکن های بوتان با دارا بودن فن برای خروج گازهای حاصل از احتراق مشعل، گزینه مناسبی برای محل هایی هستند که دود کش مناسب و تهویه مطلوبی ندارند. فن باعث خروج بیشتر و با سرعت مواد حاصل از احتراق می شود. و در مدل های شمک دار و بدون شمعک(آیونایز) و در سایز های 15 و 18 لیتری موجود است.

معرفی بهترین آبگرمکن

نکته:
این مدل آبگرمکن با دودکش 6 سانتی متر هم کارایی مطلوب را داراست در صورتی که مدل های دیگر باید دارای دودکش 15 سانتی متری داشته باشند.

آبگرمکن های محفظه احتراق بسته


آبگرمکن های دیواری بوتان محفظه احتراق بسته اکسیژن مورد نیاز خود را از محیط اطراف دریافت نمی کنند بلکه اکسیژن را به وسیله دودکش های دو طرفه دریافت کرده و مواد حاصل از احتراق را به وسیله فن خارج می کنند. این آبگرمکن ها بیشتر مناسب فضاهای کوچک که تهویه مناسب ندارد هستند و برای نصب این نوع آبگرمکن باید از امکان نصب دود کش دو طرفه اطمینان حاصل کرد.

معرفی بهترین آبگرمکن

در آخر به معرفی نسل چهارم آبگرمکن های بوتان که از سال 1399 تولید و روانه بازار شدن می پردازیم

آبگرمکن های توربو :

آبگرمکن های توربو بوتان دارای ویژگی های مثبتی زیادی هستند و با تکنولوژی روز دنیا طراحی شده اند از مزایای این آبگرمکن ها می توان به ابعاد کوچکتر آن نسبت به سایر مدل ها اشاره کرد و از دیگر مزایای آن می توان به موارد زیر اشاره کرد

  • o قابلیت کار کرد با کمترین فشار آب
  • o مقاومت به املاح آب(کمتر رسوب می گیرند.)
  • o دارای شیر تنظیم دما و خروج آب
  • o دارای دو مدل شمعک دار و جرقه زن(آیونایز)
خرید بهترین آبگرمکن دیواری


جدول زیر راهنمای نام مدل های آبگرمکن دیواری بوتان است تا به راحتی با نحوه نام گذاری این شرکت آشنا شوید و در خرید اینترتی به راحتی مدل مد نظر خود را سفارش دهید.

مدل آیونایز حجم (لیتر) ردیف بوتان * / *
- - 8
12
14
15
18
31 b شمعکدار
l i 8
12
14
15
18
32 b بدون شمعک آیونایز
F -/i 15
18
33 b فن دار
Rs -/i 15
18
54 b محفظه احتراق بسته
Turbo -/i 15
18
42 b توربو

برای درک بیشتر جدول به مثال زیر دقت کنید:
اگر شما قصد خرید آبگرمکن دیواری فن دار آیونایز 18 لیتری بوتان را دارید مدل آن b3318if می شود.

خرید بهترین آبگرمکن دیواری

امیدوارم پس از مطالعه مقاله به راحتی بهترین مدل آبگرمکن دیواری بوتان را انتخاب کنید.و اگر قصد خرید دارید بر روی لینک سایت شرکت بوتان کلیک کنید تا آبگرمکن مد نظر خودتان رو به راحتی تهیه کنید.

برای تعمیرات آبگرمکن در منزل مطالعه مقاله 3 نکته طلایی برای بهینه سازی آبگرم کن ها را به شما توصیه می کنیم. .

برای این مطلب تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است

ارسال دیدگاه