• الکترینو، نگاهی نو، آموزشی نو

آشنایی با نسل جدید کولرهای گازی کم مصرف

مقدمه:
تو دفترم نشسته بودم و از همکارم راجب اینکه برای تابستون قصد دارم کولر گازی بخرم اما نمی دونم باید با قبض های نجومی اون چه کنم، مشورت می گرفتم؟!؟!؟! اگر شما هم دغدغه ی قبض های برق نجومی کولر گازی رو دارید ما برای شما خبر نوید بخشی داریم تکنولوژی روز دنیا با تولید کولر گازی های اینورتر دار این مشکل رو تا میزان زیادی حل کرده ما در تیم الکترینو قصد داریم در این مقاله با معرفی کولر های گازی اینورتر دار و نحوه عملکردشون خیال شما رو از بابت قبض برق راحت کنیم.

 خرید کولر گازی کم مصرف

فصل های مقاله به صورت زیر است:

  • • چرا مصرف برق کولر گازی های معمولی بسیار زیاد بود؟

  • • راه حل مصرف کمتر کولر گازی ها چیست؟

  • • نحوه عملکرد کولرهای گازی اینورتردار چگونه است؟

چرا مصرف برق کولر گازی های معمولی بسیار زیاد بود؟


کولر گازی های معمولی یک ترموستات دور ثابت دارند که وقتی به طور مثال روی دمای 27 درجه تنظیم می شوند و دمای محیط به 27 درجه برسد این ترموستات دستور خاموشی به موتور می دهد و موتور به طور کامل خاموش می شود. بعد گذشت مدتی کوتاه که دمای محیط افزایش می یابد موتور مجدد روشن می شود. برای هر بار استارت اولیه موتور حجم بالایی برق مصرف می شود و این پروسه چندین بار در روز تکرار شده و عامل اصلی مصرف برق در کولرهای گازی معمولی و به تبع آن قبض های برق نجومی آن است.

راه حل مصرف کمتر کولر گازی ها چیست؟


کولر برای کاهش مصرف برق کولر های گازی سازنده ها باید مشکل استارت های اولیه کولر گازی را برطرف می کردند چرا که بیشترین میزان مصرف برق در همین استارت های اولیه است. پس با تولید و معرفی کولر های گازی اینورتردار به این چالش پایان دادند.

 خرید کولر گازی کم مصرف

نحوه عملکرد کولر های گازی اینورتردار چگونه است؟


کولر های گازی اینورتردار به دلیل داشتن ترموستات دور متغییر دیگر نیاز به استارت اولیه های مکرر ندارند در واقع عملکرد آنها به این صورت است که بعد از رسیدن به دمای تنظیم شده ترموستات فرمان خاموشی خود را به اینورتر می دهد و اینورتر به جای خاموشی کامل موتور آن را از دور بسیار بالا به دور بسیار پایین می آورد تا موتور در حالت خلاص خیلی آهسته کار کند و خاموش نشود، این عمر سبب می شود کولر گازی نیاز به استارت اولیه و حجم برق زیاد نداشته باشد و در مصرف برق صرف جویی شود.

 خرید کولر گازی کم مصرف

سنسور حرارتی


در آخر برای خداحافظی با قبض برق نجومی خرید کولر گازی اینوتردار را به شما پیشنهاد می دهیم.

معرفی بهترین کولر گازی

برای این مطلب تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است

ارسال دیدگاه