• الکترینو، نگاهی نو، آموزشی نو

جادوی کلید ریست (Reset) در کنترل فاز

راهکار طلایی برای جلوگیری از تعویض کنترل فاز در هنگام هنگ کردن


شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در مواجهه با هنگ کردن کنترل فاز تصمیم به تعویض آن گرفته باشید اما از شما می خواهیم قبل از اقدام به تعویض کنترل فاز این مقاله را تا انتها مطالعه کنید زیرا تیم الکترینو یک راهکار طلایی برای رفع این مشکل به شما ارائه می دهد.

جلوگیری از تعویض کنترل فاز در هنگام هنگ کردن
نحوه عملکرد کنترل فاز در حالت عادی

در کنترل فاز ها معمولا بعد از تجزیه و تحلیل ورودی سه فاز و در صورت نرمال بودن شرایط (زاویه فازها و توالی فازها) تیغه نرمالی open تبدیل به نرمالی close می شود و فاز ورودی از پایه 18 خارج می شود.


علت هنگ کردن کنترل فاز

در بعضی از مواقع چون نوسانات ولتاژ و ... کنترل فاز آسیب می بیند یا مدار منطقی آن هنگ می کند و پایه 16 برق دار می شود و فاز ورودی به مدار فرمان تابلو قطع می شود.

برای آشنایی بیشتر با کنترل فاز و خطاهای آن می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید:
هر چیز که لازم است راجب کنترل فاز و خطا آن بدانید.


جادوی کلید ریست (Reset) در کنترل فاز
راهکار طلایی رفع ارور کنترل فاز

در بعضی از کنترل فازها کلید Reset طراحی شده است که در صورت به وجود آمدن خطا با زدن کلید Reset مدار منطقی کنترل فاز از حالت ارور خارج می شود و فاز مدار فرمان از تیغه 18 یا همان open وصل می شود و کنترل فاز به حالت کار عادی خود برگشته و احتیاج به تعویض آن در تابلو برق نیست.


کلام آخر:
به طور خلاصه باید گفت: که طراحی کلید Reset بر روی کنترل فاز باعث شده که در مواجهه با ارور بتوان کنترل فاز را به حالت عادی کاری خود باز گرداند.
اگر در کار خود با مشکلات و ارورهای متفاوت کنترل فاز مواجه شدید تیم الکترینو آماده دادن مشاوره به شماست.

برای این مطلب تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است

ارسال دیدگاه