• الکترینو، نگاهی نو، آموزشی نو

لطفا به این دلایل بخاری برقی نخرید!

با ورود به بازه سرد سال یکی از خرید های معمول، سیستم گرمایشی است و خب رایج ترین آن که نیاز به هیچ زیرساختی برای راه اندازی ندارد بخاری برقی است که در سال های اخیر خرید آن به صورت چشمگیر افزایش یافته است اما یک رشد چشمگیر دیگری را در آمار با خود به همراه آورده است آن هم افزایش زیاد سوانح با استفاده از بخاری برقی. در این مقاله در الکترینومگ هفت هشدار مهم را که باید قبل از خرید بخاری برقی آن را بدانید مطرح کردیم پیشنهاد میکنم قبل از خرید بخاری برقی به این موارد توجه نمایید.


              خرید بخاری برقی و نکات مهم قبل از خرید

📌 با حیوان خانگی، خرید بخاری برقی ممنوع!

اگر حیوان خانگی دارید باید بدانید که خرید بخاری برقی و استفاده از آن ممکن است برای حیوان خانگی شما خطرناک باشد. بنابراین احتیاط کنید یک سانحه رایج گذاشتن بخاری در روی میزهای پیشخان جهت حفظ فاصله از گربه یا سگ است اما کافی است که حیوان خانگی شما کمی کنجکاوی به خرج دهد در این صورت بروز هر سانحه ای متحمل است.

📌 سالن زیبایی و بستری پر پتانسیل برای انفجار بخاری برقی.

اگر در فضایی هستید که مواد اشتعال زا نظیر اسپری نگه داری میشود استقرار بخاری برقی در نزدیکی آنها حالت خطرناک دیگری است. با توجه به سوانح زیاد در سالن های زیبایی پیش از خرید بخاری برقی دیگر گزینه های گرمایشی قابل راه اندازی را مجدد بررسی کنید.

📌 اتاق خواب، اینجا حادثه اصلا خبر نمیکند.

اگر برای جایی نظیر اتاق خواب، استراحتگاه و ... میخواهید بخاری برقی مناسب بخرید حتما به اینکه توجه داشته باشید که بهتر است بخاری برقی تایمردار تهیه کنید تا بخاری شما برای مدت طولانی که افراد در خواب هستن روشن نماند.

📌 محیط پر مصرف، دشمن بخاری برقی

اگر وسیله های برقی پر مصرف همزمان در یک فضا در حال استفاده هستند بخاری برقی به دلیل توان مصرفی بالا ممکن است فشار اضافه ای را روی مدار سیم کشی فضای شما بگذارد که استفاده طولانی مدت قطعا حادثه ساز خواهد شد.

📌 دستگاه های برقی - گرماگریز-

برخی دستگاه های برقی نظیر یخچال یا سرورها در نزدیکی چشمه گرما عملکردشان به شدت افت میکند و استفاده بخاری برقی در نزدیکی آنها در طولانی مدت سبب خرابی آنها میشود. بنابراین حتما پیش از خرید بخاری برقی امکان سنجی نمایید که آیا فضای مناسب دور از دستگاه های حساس به گرما در اختیار دارید یا خیر.

📌 بخاری برقی را کجا بگذاریم؟

بخاری برقی که خریداری میکنید باید در سطح صاف مستفر گردد و ترجیحا در نیمه پایینی ارتفاع فضا قرار گیرد تا حداکثر جریان هوایی گرم در فضا به چرخش در آید. دو شاخه بخاری برقی که خریداری کرده اید را به محافظ های برق صوتی -تصویری یا محافظ های ضعیف متصل نکنید. در صورتی که بخاری شما برد الکترونیکی ندارد الزامی به استفاده از محافظ برق نیست. همچنین بهتر است بخاری برقی را به یک پریز سالم وصل نمایید و به دلیل توان مصرفی بالا از اتصال به انشعابات برق یا چند راهی های مشترک با دیگر وسیله های برقی تا حد امکان پرهیز کنید.

📌 گل هایتان اینگونه خشک میشوند.

اگر قصد دارید یک بخاری برقی فن دار بخرید حتما توجه نمایید که نباید گلدان های خانه در معرض مستقیم باد گرم قرار گیرند زیرا در غیر این صورت در برابر باد گرم بسیاری از گل ها آسیب میبینند و برگ هایشان خشک میشود.

✅ نتیجه گیری : اگر به دنبال خرید بخاری برقی با قیمت مناسب هستید حتما توجه نمایید که قیمت کم را فدای کیفیت نکنید، ترجیحا بخاری خریداری نمایید که تایمر داشته باشد و به صورت کلی در هنگام خرید بخاری برقی، به عوامل زیر توجه کنید: نوع بخاری برقی: با توجه به نیاز خود، نوع مناسب بخاری برقی را انتخاب کنید. ظرفیت بخاری برقی: ظرفیت بخاری برقی را متناسب با اندازه اتاق خود انتخاب کنید. میزان مصرف انرژی بخاری برقی: میزان مصرف انرژی بخاری برقی را در نظر بگیرید. امکانات بخاری برقی: امکانات بخاری برقی را بررسی کنید. قیمت بخاری برقی: بودجه خود را برای خرید بخاری برقی در نظر بگیرید.

برای این مطلب تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است

ارسال دیدگاه